Strata punktów z Zabierzowem i Lotnikiem

Pozowianka [1] - [2] Zabierzów

W sobotę 11. kwietnia zostało rozegrane spotkane 16. kolejki rozgrywek drugiej grupy krakowskiej ligi okręgowej. Pozowianka na "własnym" obiekcie podejmowała drużynę z Zabierzowa.

Niedługo po pierwszym gwizdku zawodnicy Pozowianki, po dobrej akcji - zakończonej strzałem na bramkę wybronionym przez bramkarza gości do odbitej piłki poza 16 metrem najszybciej dobiegł Żelasko, niestety uderzona przez niego piłka odbiła się tylko od poprzeczki. Kolejne minuty meczu były wyrównane, obie drużyny stwarzały podobną ilość sytuacji podbramkowych. Niestety niedługo przed końcem pierwszej połowy z zamieszania pod bramką Pozowianki skorzystali zawodnicy z Zabierzowa otwierając tym samym wynik spotkania. Do przerwy utrzymał się wynik 0-1 dla gości.

Na drugą połowę drużyna Pozowianki wyszła z zacięciem i chęcią walki, co potwierdzały tylko stwarzane przez gospodarzy sytuacje. W końcu w 65 minucie po dobrym podaniu ze środka boiska do piłki doszedł Robert Kominiak, który minął obrońcę oraz bramkarza i wyrównał wynik spotkania. Gospodarze cały czas byli w natarciu, niestety napastnicy nie wykorzystali dogodnych sytuacji bramkowych. Już wydawać się mogło, że mecz zakończy się podziałem punktów i wtedy, w ostatniej minucie doliczonego czasu gry jeden z zawodników gości oddał strzał z około 30 metrów, a zasłonięty bramkarz Pozowianki nie zdążył w porę zareagować, co dało gościom wygraną i 3 punkty. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Pozowianka [0] - [3] Lotnik

Początek spotkania wyrównany z lekką przewagą drużyny z Pozowic. Niestety stracona bramka przez gospodarzy nie wpłynęła dobrze na ich grę, co widać było w przebiegu reszty pierwszej połowy. Po 20 minutach drugiej połowy padła kolejna bramka dla Lotnika na 0-2 a chwilę później jeden z zawodników gospodarzy zobaczył czerwony kartonik. Lotnikowi udało się zdobyć jeszcze jedną bramkę. Wynik końcowy to 0-3.